PRAKTICKÝ WEBINÁR ZDARMA PRE PARTNEROV AKO POROZUMIEŤ ŽENÁM AKO PREKONAŤ KRÍZU A MAŤ VO VZŤAHU VIAC INTIMITY, MILOVANIA, LÁSKY, ÚCTY A REŠPEKTU A AKO TO CELÉ ZAVIESŤ DO PRAXE.

Ak ťa nikdy nikto neučil o tom ako byť vo vzťahu šťastný, je najvyšší čas začať...

ÁNO, CHCEM TO VEDIEŤ

13.diel podcastu odhaľuje 25 každodenných krokov v partnerskom vzťahu, ktoré z dlhodobého hľadiska spôsobia, že vzťah bude živý, korenistý, plný vášne a lásky.

V podcaste sa dozvieš:

 • 25 jednoduchých tipov ako oživiť partnerský vzťah a udržiavať v ňom lásku a iskru.
 • Láska nie je pocit. Láska je rozhodnutie robiť každý deň rozhodnutia a činnosti, vďaka ktorým sa budete cítiť milovaní.
 • Vzťah je o malých každodenných krokoch a rozhodnutiach – dozvieš sa aké to sú.
 • Na konci ťa opäť čaká výzva.

Spusti vysielanie kliknutím na oranžové tlačítko:

Nevieš čo darovať svojim blízkym na Vianoce? Objednaj moju najnovšiu knihu Ako ju pochopiť teraz, kým ešte sú posledné kusy na sklade. Choď na túto adresu >>> https://novymuz.sk/kniha/ a objednaj ešte dnes.

Podcast do telefónu

Vždy automaticky aktualizované podcasty stahuj do telefónu tu:

Chceš byť upozornený vždy keď vyjde nový diel vysielania?

Cením si tvoje súkromie a budem ti posielať len hodnotné informácie.

Nahrávka na stiahnutie v MP3

Ak práve nemáš dostatok času na počúvanie, stiahni si ho vo formáte .mp3 do počítača alebo mobilu a ho počas cestovania, šoférovania alebo počas tréningu, či prechádzky.

Nahrávku si stiahneš v prehrávači VYŠŠIE kliknutím na ikonku (cez túto v texte to nepôjde 😃)

 

Ľudia si často mylne myslia, že vytvoriť láskyplný vzťah je niečo extrémne ťažké. Je potrebné neustále robiť romantické gestá, kupovať darčeky, vymýšľať výlety a chodiť na drahé rande. Nie je to celkom tak.

Mám pre teba dobré správy. Vytvoriť úžasný vzťah plný lásky, intimity a vášne je omnoho jednoduchšie, ako si možno teraz myslíš. Je to o malých každodenných veciach, ktoré majú obrovský dosah na partnerský vzťah z dlhodobého hľadiska.

Je to o každodenných návykoch a o malých rituáloch. Ak ich zavedieš do praxe, aj tvoj vzťah sa čoskoro zmení.

V tomto článku ti prezradím 25 skvelých spôsobov, ako oživiť váš vzťah, aj keď máš pocit, že u vás to nebude fungovať.

1# Prechádzajte sa spolu

Ako často ste sa prechádzali, keď ste boli zamilovaní? Ako často sa prechádzate po 5 alebo 10 rokoch? Je to skvelý spôsob, ako vypadnúť zo zabehnutého stereotypu a len tak sa držať za ruky a kráčať. Nezáleží na tom, či sa vám chce alebo nechce. Aj 10-minútová prechádzka, keď sa držíte za ruky a vnímate sa navzájom, je lepšia ako nič. Odporúčam prechádzky v prírode.

2# Chcem spolupracovať pri napĺňaní tvojich potrieb

„Chcem, aby si mal/a naplnené svoje potreby…“ Toto je veľmi dôležitý princíp v každom vzťahu. Každý človek má určité potreby a vzťah je o spolupráci. Nie je to o súperení, kto bude mať vo vzťahu prevahu a väčšie právomoci. Pretože škola, rodinné prostredie a celá spoločnosť nás v dnešnej dobe učí súťaživosti. Ak chceš láskyplný vzťah, zabudni na súťaživosť a zameraj sa na princíp WIN – WIN. Napríklad: raz si spolu pozriete futbal a potom spolu pôjdete do kina na romantický film. Vykašli sa na kompromis: jeden polčas futbalu a potom romantický film. Toto podľa mňa nebude fungovať.

3# Často vyjadruj lásku slovne…

 • milujem ťa,
 • ľúbim ťa,
 • mám ťa rád,
 • vážim si ťa,
 • rešpektujem ťa,
 • vážim si to, čo robíš,
 • si úžasná,
 • ďakujem ti za…

Počuli sme to možno tisíckrát, ale po pravde – nikdy nás neomrzí počúvať tieto slová od milovanej osoby. Vďaka tomu sa cítime videní za to, akými sme. Je to predovšetkým pre ľudí, ktorých jazyk lásky je sluch.

4# Naučte sa vo vzťahu hospodáriť s peniazmi

Ako peniaze súvisia so vzťahom? Je to obrovská téma a kvôli financiám vzniká mnoho hádok. Obaja by ste sa mali vzdelávať vo finančnej gramotnosti. Vo vzťahu by si mal vziať na starosť hospodárenie s peniazmi človek, ktorému to ide lepšie a má viac finančnej gramotnosti. Samozrejme, môže sa to aj rozdeliť. U nás je to tak, že moja Maťka má na starosti úspory a ja zase investovanie.

5# Povedz slovo „ďakujem…“ tak často, ako len môžeš

Buď vďačný za úplne všetko… Prosím, neber veci ako samozrejmosť. Pretože samozrejmosť je jed dnešnej spoločnosti. Ďakuj za to, že máš teplú večeru, upratanú kuchyňu, vynesené smeti, bozk pri odchode z domu, opraté, vyžehlené, navarené a vôbec za to, že nejaká osoba je ochotná s tebou zdieľať život. Keď poďakuješ za veci, za ktoré sa bežne neďakuje, dávaš svojej polovičke najavo, že ju vidíš a že to, čo robí, má zmysel a oceňuješ to.

(Chceš vo vzťahu vytvoriť viac intimity a vášnivého milovania? Ak chceš vedieť, čo ženy skutočne chcú a potrebujú, KLIKNI SEM a získaj knihu Ako ju pochopiť  len za poštovné).

6# Dlhé bozky na rozlúčku

Vždy, keď odchádzam z domu, tak svoju ženu pobozkám. Je to krásny rituál. Niekedy som v zhone, ale na toto nikdy nesmiem zabudnúť. Niekedy sa to zvrhne a začneme sa bozkávať a ja dostávam obrovskú chuť na milovanie a nechce sa mi ísť z domu. Vytvor z tohto rituál dlhých a vášnivých bozkov. Je to také jednoduché a funkčné.

7# Zvedavosť namiesto predpokladov

Vo vzťahoch sa často deje to, že si vytvárame predpoklady, prečo partner/ka koná tak, ako koná. Dokonca si vytvárame predstavy, čo si ten druhý myslí, ale v skutočnosti je to úplne inak. Mylné predstavy sú cesta do záhuby. Namiesto toho si osvoj princíp zvedavosti.

Zaujímaj sa a pýtaj sa okamžite, keď zistíš, že si vytváraš predpoklady o svojej partnerke. Napríklad večer sa odmietne s tebou milovať a ty máš pocit, že ťa nemiluje. Pritom možno mala naozaj náročný deň a keby si sa o tom s ňou porozprával, dozvedel by si sa, že potrebuje len uvoľňujúcu masáž a chuť na milovanie by prišla. Nie je to o tom, že ťa nemiluje, jednoducho je toho na ňu v ten deň veľa. Pýtaj sa, zaujímaj sa a spoznávaj svoju polovičku aj po rokoch.

8# Pripravte spolu večeru

Láska prechádza cez žalúdok. Funguje to na dvoch princípoch. Najprv vás to prepojí, môžete sa spolu rozprávať o tom, čo ste cez deň prežili a čo sa deje vo vašich životoch. Druhý princíp je to, že robíte niečo príjemné – z hľadiska evolúcie sa ľudia stretávali vždy pri jedle a väčšinou to vytváralo príjemné pocity. Podľa mňa by sa mala rodina stretávať spoločne minimálne 1-krát za deň pri spoločnom jedle. Dokáže to stmeliť nielen vzťah, ale aj celú rodinu.

9# Trávte spolu čas bez mobilov

Či už večeriate, ste na rande, alebo trávite spolu akýkoľvek čas, dajte mobil na tichý režim. V dnešnej dobe sme zaplavení notifikáciami, sms-kami, e-mailami a celkovo mobil je zariadenie, ktoré nás neustále vytrháva z prítomného okamihu a snaží sa o našu pozornosť. Neprospieva to vzťahu.

Som smutný, keď vidím v reštaurácii muža a ženu ako večerajú a pozerajú do mobilov. Toto je jedna z vecí, ktoré ničia dnešné vzťahy. Vypni si mobil, keď budeš najbližšie na rande. Ver tomu, nebudeš to ľutovať. Dávaš tým najavo, že si druhú osobu vážiš. Vo vzťahu si môžete z tohto princípu vytvoriť dohodu.

10# Chodievajte na rande

Nezáleží na tom, či máte čas, alebo nie. Nezáleží na tom, či máte deti. Vyhodnoť si, koľko času venuješ práci, obchodným stretnutiam a iným veciam. A koľko času venuješ tomu, že idete sami dvaja na rande? Myslím to úplne vážne.

Nikdy neprestaňte chodiť spolu na rande. Hoci ste spolu aj 20 rokov. Choďte na rande minimálne 1-krát týždenne. Aj keby to malo byť na polhodinu. Dôležité je, aby ste sa na rande správali sa k sebe ako milenci, nie ako obchodní partneri.

11# Podeľte si domáce práce

Ak si muž, v dnešnej dobe už nestačí doniesť na stôl výplatu a čakať, že o všetko ostatné sa postará žena. Obzvlášť pokiaľ bývate v byte. Je potrebné sa otvorene pobaviť o tom, kto bude robiť aké domáce práce. Pretože tu môže vznikať množstvo problémov a frustrácie.

12# Rozosmej toho druhého

Smiech je jeden z najlepších spôsobov ako urobiť z tohto sveta lepšie miesto. Daj si záväzok, že aspoň 1-krát denne rozosmeješ svoju polovičku. Je to hravý spôsob, ktorý oživuje vzťahy a humor je taktiež liek na vypäté situácie. Môžeš svoju polovičku prehnane imitovať alebo zveličovať jej správanie. Spôsobov je mnoho. Avšak pozor na prehnanú iróniu alebo sarkazmus. Niektoré typy ľudí to nemajú radi.

13# Oddeľte sa od seba

Byť šťastný sám so sebou je nesmierne dôležité pre fungujúci vzťah. Podľa mňa nikto nechce cítiť na nohe zavesenú kotvu. Doprajte si čas byť aj o samote. Sám som to zažil. Pokiaľ sme netrávili čas osobitne so svojimi kamarátmi alebo osamote, tak vznikla u nás akási ponorka. Aj muži, aj ženy potrebujú dobíjať svoju polaritu tým, že robia to, čo milujú bez partnera. Napríklad ja si idem zacvičiť alebo zabehať.

(Chceš mať praktický návod – krok za krokom – ako si vytvoriť vášnivý a láskyplný vzťah? Nikto ti nikdy nevysvetlil, ako pochopiť ženy a to, čo skutočne potrebujú od muža v 21. storočí? Ak ťa to zaujíma, KLIKNI SEM a získaj knihu Ako ju pochopiť len za poštovné).

14# Dotknite sa…

Láska sa vytráca tam, kde nie sú dotyky… Ako často ste sa dotýkali, keď ste boli zamilovaní? Ako často sa dotýkate teraz? Je to proste návyk. Daj si záväzok, že sa dotknete navzájom láskyplným dotykom aspoň 50-krát za deň. Držte sa za ruky, objímajte sa, hladkajte sa, masírujte, bozkávajte, škrabkajte…

Je to len na vás, čo máte radi. Pri fyzickom dotyku sa vylučujú hormóny, ktoré vytvárajú medzi vami spojenie a dôveru. Je pre mňa až zarážajúce, ako dokážu spolu žiť niektoré dvojice a takmer vôbec sa nedotýkajú.

15# Pritúľte sa k sebe pred spaním

Poznáš polohu lyžičky? Muž jednoducho ženu objíme odzadu a ona sa môže cítiť v bezpečí. Nezáleží na tom, čo sa stalo cez deň, urobte si z tohto uspávací rituál. Často sa môže stať, že nebudete môcť zaspať, lebo sa vzrušíte, 😛 pretože…

16# Zvyknite si spať nahí

Predstav si, ako sa pritúlite k sebe, keď ste nahí… Ak nemáte v byte sotva len 18 stupňov, určite odporúčam, aby ste spali nahí. Už len táto predstava, ako sa k sebe pritisnú dve nahé telá, je veľmi vzrušujúca. A staré pyžamo taktiež nie je veľmi sexy. Kontakt telo na telo často vzbudzuje túžbu zblížiť sa, aj keď práve nemáte chuť na sex.

17# Myslite na seba počas dňa

Pre niekoho to môže byť veľmi dôležité. Taká maličkosť, ako poslať sms-ku alebo e-mail, že na toho druhého myslíme alebo, že nám chýba počas dňa, dokáže urobiť divy. Kedy naposledy si poslal svojej polovičke behom dňa pikantnú sms-ku? Hmmm?

18# Blbnite spolu

Každý máme v sebe akési „vnútorne dieťa“, keď sa správame ako deti, hráme sa, smejeme sa, hráme sa rôzne hry a blbneme. My sa zvykneme naháňať po dome a potom Maťu chytím a hodím ju na posteľ a začneme sa štekliť. Čo je to vaše, keď prestanete myslieť na čas a začnete blbnúť, až vám tečú slzy z očí?

19# Komplimenty

V našej spoločnosti sme zameraní na to, čo sa nepodarilo, čo je zlé a na negatívne veci. Začni si všímať, čo je pozitívne. Čo sa podarilo? Vyzdvihni toho druhého a pokojne preháňaj. Zlož svojej žene kompliment, aký úžasný obed uvarila. Ako krásne vyzerá dnes, ako jej sluší nové tričko. Pochváľ ju, aká je sexy v športovom oblečení atď. Vždy sa nájde niečo, čo môžeš na tom druhom pochváliť.

20# Povedz, že ťa vzrušuje…

Byť žiadaný je jedna z vecí, ktorá robí vzťah korenistým. Ja toto robím často a viem, že to skvele funguje aj opačne. Predstav si, ako ti žena povie, že je z teba vlhká a chce sa s tebou okamžite pomilovať… samozrejme, mal by si sa tak aj občas správať – flirtovať a zvádzať ju, aj keď ste vo vzťahu dlho. Slovná predohra je nesmierne dôležitá predovšetkým pre ženy. Vyskúšaj to, aj keď vám to spolu zo začiatku nepôjde.

21# Vytvorte si čas na milovanie

Ako sa cítiš, keď sa milujete často. Napríklad každý druhý deň alebo si dáte dve kolá cez deň? Ako sa cítiš, keď po tebe tvoja polovička túži? Milovanie vás prepája na úplne inej úrovni. Aj keď nemáte cez deň čas a obaja ste v práci, nájdite si vždy čas na milovanie, aj keď sa vám nechce. Na konci života nebudeš hrdý na počet obchodných stretnutí, ale budeš hrdý na to, koľkokrát ste sa milovali.

(Chceš zlepšiť intimitu vo vzťahu a milovať sa so ženou častejšie? Chceš praktický návod – krok za krokom – ako zistiť, čo žena potrebuje v láske a intimite? Nikto ti nikdy nevysvetlil, čo ženy skutočne potrebujú od muža v 21. storočí v láske a intimite? Mám pre teba riešenie, KLIKNI SEM a získaj knihu Ako ju pochopiť  len za poštovné).

22# Staraj sa o seba

Povedzme si to na rovinu. Je jednoduché spadnúť do stereotypu a nechať veci na autopilota. Je jednoduché ľahnúť si na gauč, pozerať telku a jesť čipsy. Je ťažšie ísť cvičiť, stravovať sa zdravo a pracovať na sebe v iných oblastiach. Mám dobré správy – opäť je to návyk. Daj si sám sebe záväzok, že chceš byť zaujímavý sám pre seba a taktiež pre svoju polovičku. Staraj sa o svoje telo a buď príťažlivý. Ver tomu, že keď sa o seba staráš a cítiš sa spokojne, zdvihne sa ti sebavedomie? Ako sa cítiš keď sa nahý/á pozrieš do zrkadla? Je to oblasť na ktorej chceš zapracovať?

23# Malé „úchylné činy“ behom dňa

Plesnutie po zadku, uhryznutie do krku, obchytkávanie pri odchode z domu, jej ruka v tvojom rozkroku, nemravné návrhy: „Vyšukám tvoju vlhkú kundičku“ atď. Presne toto je ako korenie. Ak toho dáš priveľa, pokazíš celé jedlo. Ale ak vzťah jemne okoreníš behom dňa, večer si vychutnáš úžasne chutné „jedlo“. Udržuje to iskru vo vzťahu a pripravuje vás to oboch na vášnivé večerné milovanie. Je v tom akási mágia, ak to robíte pravidelne. Nemusíte byť k sebe stále romantickí a nežní. 😉

24# Ako ti môžem zlepšiť deň?

Jedna jediná otázka, v ktorej je obrovská sila. Opýtaj sa minimálne 21 dní za sebou svojho partnera/ky hneď ráno: „Ako ti dnes môžem zlepšiť deň?“

Možno budeš prekvapený, keď dostaneš odpoveď:

 • vynes namiesto mňa kôš,
 • pohlaď ma po tvári,
 • objím ma,
 • vypočuj ma,
 • choď za mňa na úrad,
 • dones mi z obchodu niečo sladké,
 • nežne sa so mnou pomiluj
 • atď.

Možno budeš prekvapený, ale často netušíme, čo naša polovička skutočne potrebuje. Položte si navzájom každé ráno túto otázku.

25# Šetrite vodu – sprchujte sa spolu 🙂

Aspoň pre nás je to neuveriteľne vzrušujúci moment, keď sa spolu sprchujeme. Je to jedna z vecí, ktorá dokáže udržiavať iskru a intimitu a vychutnávať si dotyky na našich telách.

1# Bonusový tip: Zmeňte hádku na objatie

Toto je veľmi silná vec, ak sa to naučíte. Keď sa hádate, tak pri najväčšej zraniteľnosti a zúrivosti sa zastavte.

 1. Začnite dýchať. 3-krát plný nádych a výdych.
 2. Nič nehovorte. Chyťte sa za ruky a pozerajte sa navzájom do očí aspoň 10 sekúnd.
 3. Objímte sa, spojte svoje srdcia – hruď na hruď a dýchajte spolu ďalších 20 sekúnd.
 4. Precíťte tento moment a uvedomte si, kde sa budete nachádzať za 200 rokov. Budete jednoducho mŕtvy. Uvedomte si, či to stojí za to zraňovať sa navzájom.
 5. Zakončite to bozkom na uzmierenie, 🙂

2# Bonusový tip: Nauč sa techniku HO’OPONOPONO

 1. Milujem ťa.
 2. Ospravedlňujem sa.
 3. Prosím, odpusť mi.
 4. Ďakujem ti.

Ak je vo vašom vzťahu niečo, čo nefunguje, môžeš to vyčistiť pomocou týchto 4 viet. Je to ako čistenie negatívnej energie v nás samotných a nájdenie vlastného ja. Dosiahneš to tým, že budeš opakovať tieto 4 frázy. Nič viac, nič menej.

Tak čo? Celkom nuda, hmm?

Všetky tieto veci nemusia fungovať akosi automaticky hneď od začiatku, pretože to môže byť pre oboch nové. Ale len blázon by očakáva iné výsledky, pokiaľ robí tie isté veci. Urob to tak, že každý týždeň sa dohodnite, že budete robiť z tohto zoznamu aspoň jednu vec a budete ju robiť pravidelne. Napríklad 1-krát za týždeň pôjdeme na rande bez detí. Alebo budeme sa dotýkať navzájom 54-krát za deň. Takto si môžete vytvoriť návyk.

Ako vidíš, nie sú to žiadne zázračné veci. Všetko, čo som ti tu spomenul, sú maličké veci. Avšak keď ich budeš robiť na každodennej báze, som si istý, že vám to pomôže zlepšiť partnerský vzťah. Mimochodom, existuje 39 ďalších princípov, ktoré je potrebné robiť, ak chceš byť vo vzťahu šťastný z dlhodobého hľadiska.

Vytvoril som praktický návod pre každého chlapa, ktorý chce porozumieť ženám na hlbšej úrovni a skutočne zažívať lásku a intimitu vo vzťahu so ženou. Ak chceš pochopiť to, čo žena potrebuje od muža v 21. storočí – táto kniha je rozhodne pre teba.

P.S.: Ak si jedným z tých, čo vždy preskočia hneď na koniec článku, tu je zhrnutie:

V článku som ti odhalil 25 + 2 spôsobov, ako môžeš vytvoriť partnerský vzťah plný lásky a intimity. Zároveň ti chcem venovať praktický návod pre každého chlapa – ako porozumieť ženám na hlbšej úrovni. Ak chceš pracovať na partnerskom vzťahu a skutočne pochopiť, čo ženy chcú a potrebujú, odporúčam ti získať moju knihu: Ako ju pochopiť ešte dnes, pretože len v týchto dňoch ju môžeš získať zdarma iba za poštovné náklady.

 

Komentáre

Stanislav Licko
Stanislav Licko

Spisovateľ, vztahový poradca, zakladateľ projektu novymuz.sk. Autor kníh Ako ju pochopiť a Nový muž. Partner, otec a muž s otvoreným srdcom, ktorý inšpiruje ostatných k lepšiemu a radostnejšiemu životu.