PRAKTICKÝ WEBINÁR ZDARMA PRE PARTNEROV AKO POROZUMIEŤ ŽENÁM AKO PREKONAŤ KRÍZU A MAŤ VO VZŤAHU VIAC INTIMITY, MILOVANIA, LÁSKY, ÚCTY A REŠPEKTU A AKO TO CELÉ ZAVIESŤ DO PRAXE.

Ak ťa nikdy nikto neučil o tom ako byť vo vzťahu šťastný, je najvyšší čas začať...

ÁNO, CHCEM TO VEDIEŤ

Ako nájsť zmysel života a svoje životné poslanie? Je skutočne pre muža najdôležitejšie v jeho živote – naplniť svoj osud? Moju odpoveď nájdeš v dnešnom podcaste

Klikni na červené tlačítko a prehraj si vysielanie:

Podcast do telefónu

Vždy automaticky aktualizované podcasty stahuj do telefónu tu:

Chceš byť upozornený vždy keď vyjde nový diel vysielania?

Ak áno, nižšie zadaj svoju e-mailovú adresu a ja ti vždy pripomeniem, aby ti neušla pravidelná dávka inšpirácie. Nový diel vychádza vždy v piatok

Cením si tvoje súkromie a budem ti posielať len hodnotné informácie.

Nahrávka na stiahnutie v MP3

Ak práve nemáš dostatok času na počúvanie, stiahnite si ho vo formáte .mp3 do počítača alebo mobilu a ho počas cestovania, šoférovania alebo počas tréningu, či prechádzky.

Nahrávku si stiahneš v prehrávači VYŠŠIE kliknutím na ikonku   (cez túto v texte to nepôjde 😃)

Prepis podcastu pre čitateľov:

Ahoj moje meno je Stanislav Ličko a budem ťa dnes sprevádzať témou polarity alebo rozdielom medzi mužskou a ženskou bytosťou.

Aj keď za túto vec ma nebudú mať radi rôzne spoločenské prúdy, ktoré sa usilujú o gendrovú rovnosť, ale ja som s tým ok. Z médií a z rôznych moderných teórií sa nám tvrdí, že muži a ženy sú vo všetkom rovnaký, že muž je mužom len preto, že sa mu od malička dávajú autíčka a obliekame ho do modrej farby a že preto lebo v spoločnosti existujú presvedčenia že muži majú robiť to a ženy to. Takýto prístup podľa mňa vedie k veľkému nešťastiu, ktoré dnes vidíme v partnerských vzťahoch. Prílišná emancipácia žien, feministky, nefunkčná sexualita, vysoká rozvodovosť, nešťastní a slabí muži, ktorí sa cítia nepotrební a mnoho ďalších vecí.

Dnes fungujeme prevažne v mužskom svete, ktorý je orientovaný na výkon, výsledky, neustály rast, súperenie, konkurenčný boj, dosahovanie cieľov. Taktiež vďaka emancipácii ktorá posledných 50 rokov vo svete nabrala obrátky sa snažia ženy mužom vo všetkom vyrovnať.  Často aj v tých oblastiach v ktoré ich zbytočne zaťažujú, usilujú sa často len preto, aby dokázali mužom, že aj oni môžu bojovať v armáde alebo vymieňať olej v aute. Môj dojem z tohto je, že v týchto rolách sme sa celkovo stratili a mnoho žien žije dnes mužským spôsobom a ani vlastne nevedia prečo.

Mnoho žien cvičí, vedie ľudí, stará sa o deti a popri tom zabezpečujú chod domácnosti, zarábajú peniaze, plnia si svoje sny a vízie, jednoducho sa dokážu o seba postarať. Postupne si na takýto život zvykli. Viacmenej nepotrebujú mužov a na ochranu tu majú políciu. Niektoré ženy sa tým dokonca chvália, že oni vlastne mužov nepotrebujú. Avšak keď by sme sa bližšie pozreli na tieto ženy, môžu pôsobiť tak stiahnuto, napäto a frustrovanie. Pre mužov sa javia ako nedobitné, ako keby mali na sebe nápis nepribližuj sa ku mne ja ťa nepotrebujem. Taká XENA bojovníčka.

Väčšina chlapov nechce XENU bojovníčku

Prejavuje sa to tak, že sa takáto žena snaží vo všetkom vyrovnať mužom. Býva neustále nervózna, frustrovaná, plní rôzne úlohy, je zaťažená prácou, výchovou detí, vlastnými projektami, a ďalšími vecami. Jednoducho nedokáže sa uvolniť a byť v prítomnosti a odovzdať sa životu.

Čiastočne si za to môžu ženy sami, pretože to niekedy s emancipáciou už preháňajú a samozrejme môžeme za to aj my muži, pretože sme zaspali na vavrínoch. V minulosti to bolo jasne dané, čo je úloha muža a ženy. Dnes tieto stereotypu už nefungujú.

Musíme nájsť nový model, novú cestu.

Existuje tu potom druhý protipól. Predstav si krásnu žena plne vo svojej  ženskosti, ktorá sa usmieva a doslova žiari radosťou. Takúto ženu si mnoho mužov praje. Je to žena, ktorá je krásna a sexy bez toho aby bola namaľovaná. Svoju krásu vyžaruje už len svojím úsmevom, sála z nej pôvab, neha, jemnosť a akési „ženské teplo“ ktoré muž potrebuje a ktoré ho vyživuje.

Táto žena si je vedomá svojej hodnoty a miluje samú seba. Dokáže byť šťastná aj s mužom aj bez neho. Aj keď nemusí chce žiť s mužom, chce aby jej srdce patrilo jednému mužovi. Nepotrebuje sa mu vo všetkom vyrovnať a súťažiť s ním.

Poďme sa spoločne pobaviť teraz o rozdieloch medzi mužom a ženou.

Existujú vedecký výskumy, že mužský a ženský mozog funguje odlišne. U žien je všetko prepojené. Veľmi rád by som ti ukázal aj obrázok, ako funguje ženský mozog. Tento obrázok  nájdeš vo webinári zdarma na webe novymuz.sk kde túto polarity medzi mužom a ženou rozoberám ešte viac do hĺbky. V ženskom mozgu vzniká akási pavučina prepojení. To znamená že pre ženu je všetko prepojené. Jej práca, vzťah a intimita. Pokiaľ sa jej v živote pokazí jedna vec, tak sa často pokazí aj druhá. Neexistuje pre ňu oddelenosť. Žena sa v pohode dokáže sústrediť na viac vecí naraz.

U mužov je to odlišne. Ľavá a pravá hemisféra je prepojená iným spôsobom ako u žien. Mužský mozog funguje odlišne, predstav si to na príklade, že muž má v hlave akési krabice a v každej krabici sa nachádza niečo iné. V jednej sa nachádza práca, v druhej peniaze, v tretej žena, v štvrtej deti a tieto krabice sú od seba oddelené. Prejavuje sa to napríklad tým , že muž sa omnoho lepšie dokáže sústrediť na jednu vec. Je to spôsobené tým ako sa evolučne formoval náš mozog.

Obrovská chyba, vo vzťahoch ktorej sa muži dopúšťajú je to, že pristupujú k ženám ako k mužom. To isté platí naopak. Najviac sa táto téma prejavuje v komunikácii. Žena často očakáva, že muž bude jej kamarátka a bude ju počúvať. On je však unavený z práce a radšej by si v tichosti čítal noviny, pretože pri tom sa uvoľňuje od problémov. Žena vyžaduje mužovu plnú pozornosť pri rozhovore a čaká, že on ju bude počúvať bez toho aby jej dával nevyžiadané rady. Pre muža je to ale veľmi ťažká úloha.

Pretože muži spravidla komunikujú preto aby vyriešili nejaký problém. Žena komunikuje preto, aby sa uvolnila a energeticky stretla na určitej úrovni. Spravidla jej takmer vôbec nejde o riešenie problémov. Ak budeš pozorný a budeš sledovať o čom vlastne hovorí žena. Niekedy sa ti môže stať, že sa v tej komunikácii jednoducho stratíš. Žena má tendenciu k problémom sa vracať a hovoriť o nich. Ako keby rozmýšľala nahlas. Vďaka tomu si uvedomuje ako to vlastne je a môže jej to veľmi pomôcť.

Preto je dobré ako keby v komunikácii vedome pristupovať k tomu aké sú ciele jednotlivých pohlaví. Taký jednoduchý typ pre mužov z znie, pokiaľ sa dostaneš do stiuácie kedy chceš žene v čomkoľvek radiť. Tak presne vtedy sa zastav. A opýtaj sa jednoduchú vec. “Potrebuješ teraz aby som ťa vypočul, alebo chceš počuť moje riešenie?” Uľahčí vám to mnoho problémov.

Poďme sa ešte pozrieť na to ako fungujú muži a ženy.

Povieme si niečo o tom ako vnímať lepšie ženy z mužského pohľadu a čo robiť pre to, aby sa tvoja žena cítila milovaná a zároveň ste si viac rozumeli aj v posteli.

Pretože mnoho chlapov sa správa k žene “mužským” spôsobom a potom sa čudujú prečo ich vzťah a intímny život nefunguje.

Muži a ženy nie sú rovnakí

Musel som to takto povedať, pretože dnešná doba je spojená s tým, že zovšadiaľ sa propagujú rôzne nezmyselné názory, že muži a ženy sú úplne rovnakí.

V prvom rade chcem zdôrazniť, že v tomto podcaste sa nebudeme baviť o mužoch a ženách ako takých, ale skôr o mužskom princípe a ženskom princípe.

Muž má taktiež svoj vnútorný ženský princíp a žena má svoj vnútorný mužský princíp.

Teda keď budem hovoriť o mužských vlastnostiach, môže to platiť aj na ženu a naopak.

Princípy, o ktorých sa budeme baviť, sa dajú aplikovať na akýkoľvek partnerský vzťah, či už ide o hetero, gayov a lesbičky alebo iné.

V každom mileneckom vzťahu sa nachádza osoba, ktorá je „mužskejšia“ – zameraná na hmotné statky a plnenie cieľov. Je to osoba, ktorá je vo väčšine prípadov dominantnejšia (vedenie preberá aj v sexuálnej oblasti). No a taktiež v každom vzťahu existuje druhá osoba, ktorá je „ženskejšia“, teda jemnejšia a citlivejšia. Je emotívnejšia – zameraná skôr na vzťahy medzi ľuďmi (v sexuálnej oblasti iniciatívu prenecháva na partnera).

Aby vzťah vôbec fungoval a aby vo vzťahu existovala vášeň a sexualita, potrebujeme na to mužský a ženský pól (princíp) – nazvi si to, ako chceš. Napríklad protipóly: jin a jang, mužský a ženský, kladný a záporný.

Tento princíp protikladov je veľmi známy napríklad z fyziky. Teda vysvetlím to na princípe magnetizmu. Podobne je to aj s polaritou vo vzťahoch, teda vo vzťahovej a zároveň v sexuálnej oblasti medzi mužskou a ženskou bytosťou.

Aby bola medzi dvoma osobami príťažlivosť, treba dva opačné póly. Z fyziky poznáme plus a mínus. Čiže keď k sebe priložíš dva magnety s plusovými pólmi, budú sa odpudzovať.

Ale ak sa stretne muž v mužskej energii so ženou, ktorá je aktuálne tiež vo svojej mužskej energii, vôbec sa nebudú priťahovať. Budú si možno rozumieť ako priatelia alebo obchodní partneri, ale nebude medzi nimi tá pomyselná iskra a vášeň. Možno poznáš vo svojom okolí takéto ženy. Skvele si s nimi rozumieš, ale ani by ti nenapadlo, mať s nimi niečo viac.

No a keď sa stretne mužský muž a ženská žena, doslova sa na seba prilepia, ako keď priložíš záporný pól magnetu ku kladnému pólu.

Obaja budú k sebe priťahovaní neviditeľnou silou, ale oni nebudú vedieť prečo.

Partnerská polarita je ako magnetizmus

Túto analógiu magnetizmu môžeme prirovnať aj ku vzťahu. Na začiatku sú partneri do seba zamilovaní a priťahujú sa. Muž je vo svojej mužskej energii a má posilnený mužský princíp. Žena je plne vo svojej ženskej energii, a to muža k nej priťahuje. Po čase u jedného z nich sa začne oslabovať jeho polarita. Napr. mužský princíp je u muža značne potláčaný, a tak zo vzťahu sa vytráca príťažlivosť a polarita.

Muž začne pred ženou prdieť, pohadzovať po zemi ponožky, povaľovať sa na gauči, smrdieť, chlastať pivo a brať ženu ako samozrejmosť. Prestane si vážiť, čo pre neho robí a prestane byť spontánny a vtipný.

Žena sa prestane o seba starať, začne priberať, chodiť neupravená, vyčítať chlapovi hlúposti, kritizovať ho, neustále sa sťažovať, zvýši sa jej nervozita a nebude chcieť mať sex.

Keď sa polarita zo vzťahu vytratí, tento pár môže spolu žiť ešte zo zotrvačnosti. Napríklad majú spoločnú hypotéku na bývanie, spoločné deti, auto alebo chatu. Prípadne majú strach zo zmeny. Avšak nebudú v tom vzťahu šťastní. Vzťah ich bude skôr vyčerpávať a budú obaja frustrovaní.

Po čase sa polarita úplne vytratí, niekto z partnerov so silnejšou sexuálnou túžbou si nájde náhradu – milenku/milenca. V novom mileneckom vzťahu opäť preskočí pomyselná iskra a na krátky okamih vznikne milenecká príťažlivosť. Toto je však obrovská chyba.

Na romantickej zamilovanosti sa nedá založiť dlhodobé fungovanie vo vzťahu.

Podľa mňa, plnohodnotný vzťah nemôže fungovať, pokiaľ je založený len na základe momentálnej vášne a romantickej zamilovanosti.

Vášeň a prvotná zamilovanosť nemá so skutočnou láskou takmer nič spoločné, pretože je to len hormonálna záležitosť. Doslova sme pod vplyvom omamných látok – hormónov, ktoré si telo vytvára samé. Vtedy nedokážeme myslieť racionálne a často robíme bláznivé veci. Cítime sa krásne a máme pocit, že zdoláme svet. Osobne proti tomuto nič nemám. Práveže je dobré si to užiť. Smutné je to, že v tomto štádiu robíme často dôležité životné rozhodnutia a myslíme si, že si zakladáme vzťah.

V tejto dobe nie sme spôsobilí toho druhého pravdivo spoznať. Nevidíme jeho chyby. A ak ich náhodou vidíme, tak mávneme nad nimi rukou, aj keď nás na ne upozornia kamaráti alebo najbližší. Vtedy sme presvedčení: „Predsa sa milujeme, tak to nejak zvládneme.“

Ako spoznám, že začínam vidieť partnera (ku) takého, akým v skutočnosti je? Jednoducho. Presne vtedy, keď nám na ňom začne niečo prekážať, vtedy, keď nás začne hnevať.

Až vtedy sú partneri schopní začať sa skutočne navzájom spoznávať. Nechcem poukazovať na to, že obdobie zamilovanosti je niečo zlé. To vôbec nie.

Je to krásne obdobie a treba si ho naplno užiť. Príroda to vymyslela naozaj majstrovsky. Zabezpečila to, aby sme vzplanuli, prežili vášeň a zaľúbili sa.

V tomto období dochádza k ochutnávke toho, ako by mohla „chutiť“ bezpodmienečná láska. Je to akoby „demoverzia“ vzťahu. Ak budete na ňom vedome pracovať, mohli by ste sa do tohto stavu dostať natrvalo.

Lenže väčšina zamilovaných ľudí toto obdobie chápe tak, že po vyprchaní zamilovanosti hovoria:

  • niečo sa v tom našom vzťahu pokazilo,
  • už necítim,  to čo na začiatku vzťahu,
  • nie je tam vášeň,
  • a pod.

Jednoducho vášeň, vzplanutie, romantika je krásne korenie vzťahu, ale nedá sa na tom postaviť fungovanie celého vzťahu.

Dôležité je pochopiť, že partnerskú polaritu môžeme vedome prehlbovať. Čiže aj počas nefunkčného vzťahu sa môže mužská aj ženská bytosť zamerať na posilnenie svojho primárneho princípu a partneri môžu pokojne spolu zostať, teda ak pochopia princípy polarity.

Najdôležitejšie je podľa mňa pochopiť, že za dynamiku polarity je zodpovedný muž. On má zodpovednosť alebo doslova povinnosť prehlbovať polaritu, ak chce mať po svojom boku šťastnú ženu. Pretože žena podvedome vyrovnáva polaritu. A keď muž skĺzne do ženskej energie, tak žena to automaticky vyrovnáva a správa sa „mužskejšie“.

Uvediem príklad: Ak je žena v manželstve nešťastná a pripustíme možnosť, že sa rozvedie, opustí svojho manžela a nájde si iného partnera, ktorý sa k nej bude správať lepšie ako jej ex-manžel, vtedy sa žena rozžiari, omladne, bude krásne „ženská“. Dôležité je uvedomiť si, že keby si tieto princípy uvedomil jej ex-manžel, ktorý sa k nej na začiatku správal rovnako ako nový partner, dodnes by mohli byť spolu. Žena proste zrkadlí spôsob, ako sa k nej muž správa, ona reaguje na jeho prejavy, postoje, konanie a charakter.

Polarita je ako neviditeľná sila. Môžeš ju nazvať, ako chceš. Napríklad vášeň alebo sexuálna príťažlivosť k opačnému pohlaviu. Keď sa táto sila aktivuje, dokáže ovládať našu myseľ a núti nás k rôznym bláznivým veciam. Napríklad muži sú ochotní kvôli dobrému sexu cestovať aj stovky kilometrov alebo si za dobrý sex zaplatiť, alebo kupovať pre svoju vyvolenú darčeky.

Takmer v každom vzťahu sa po čase deje to, že príťažlivosť – polarita medzi mužskou (maskulínnou) bytosťou a ženskou (feminínnou) bytosťou sa po čase určitým správaním depolarizuje – vynuluje.

Deje sa to dnes takmer v každej druhej partnerskej dvojici. Podľa štatistík sa do 5 rokov rozvedie približne polovica manželstiev na Slovensku.

Zo vzťahu po rokoch mizne vášeň, záujem, dávanie, komunikácia a zostáva tam prázdno, výčitky, krik a chlad. Vzťah sa depolarizoval, rozpadá sa a postupne umiera. Hrozí rozchod alebo nevera.

Vo vzťahoch môžeš ešte naraziť aj na niečo iné. Inú silu. Nie je to prvotná romantická zamilovanosť, ktorú generujú naše telá na začiatku každého vzťahu. Ale to je sila lásky. Láska nie je sexuálna polarita, aj keď sa to často mylne s ňou zamieňa.

Láska nerešpektuje žiadne zákony fyziky a práva. Láska má vlastnú inteligenciu. Nedá sa kúpiť a nemožno niekoho donútiť, aby ťa miloval. Láska v partnerskom vzťahu buď je, alebo nie je.

Vášni môžeš podľahnúť aj prehĺbením polarít v partnerskom vzťahu. Aj sexualitu a intimitu môžeš prehlbovať a milovať sa napríklad omnoho častejšie.

Je to jednoduché, ak na začiatku vášho vzťahu bola vášeň, divokosť, túžba po druhej osobe. Je veľmi pravdepodobné, že sa to dá obnoviť. Len treba chcieť a poznať postup, ako to urobiť.

My chlapi sme majstri v rozoberaní toho, čo nemôžeme zmeniť. Dlhé hodiny sa dokážeme rozprávať o futbale, aktuálnej politickej situácii, utečencoch a iných globálnych problémoch.

Ale keď sa máme pozrieť na to, ako uzdraviť vzťah so svojou ženou, so svojimi deťmi, rodičmi, tomu sa úspešne vyhýbame. Väčšinou si povieme, že je ťažké a nedá sa to. Pritom toto sú veci, na ktoré máme reálny dosah. Sú to veci, ktoré môžeme reálne v našich životoch zmeniť a urobiť tak z tohto sveta lepšie miesto. Ale zmeniť 10 rokov nefunkčný vzťah je ťažšie, ako hodiny kecať o politike. Je to tak?

Pretože to vyžaduje úsilie a neustálu prácu.

Každý, kto chce prežívať so ženou viac divokosti, vášne a živočíšneho sexu, musí pochopiť a rešpektovať rozdiely medzi maskulínnou a feminínnou bytosťou. Dôležité je pochopiť, že bez vedomej práce na sebe sa polarita do vzťahu jednoducho nevráti.

Preto odporúčam hovoriť a vzdelávať sa v tejto téme s partnerkou spoločne.

Podporuj svoju ženu v tom byť ženou

Ty ako muž musíš svoju partnerku podporovať vo svojej ženskosti a nesnažiť sa ju zmeniť proti jej vôli. Podpora a rešpekt funguje. Výčitky a poukazovanie na chyby – nie.

Pretože prepólovaná žena, dlhodobo nútená konať v „mužskom princípe“, sa natoľko vyčerpá, že to doslova na nej bude vidno, ako je stiahnutá, frustrovaná a málo ženská.

My muži doslova potrebujeme ženské teplo. Potrebujeme sa inšpirovať od svojej ženy. Keď máme vedľa seba ženu, ktorá vyžaruje krásu, nemusí byť ani žiadna modelka a vôbec nemusí mať na sebe kilo make-upu.

Možno poznáš také ženy, na ktorých ťa niečo zaujalo, ale ty si ani nevedel, čo to vlastne bolo. Išlo o akúsi neviditeľnú silu, ktorá z nej vyžarovala. Vtedy si stratil reč a iba sa pozeral. To bola žena, ktorá bola vo svojej ženskej energii.

Nás mužov to dobíja energiou, keď sme v prítomnosti takejto krásnej ženy, ktorá to zo seba vyžaruje. Preto je úloha muža byť pre svoju ženu oporou, aby sa mohla uvoľniť a životom jednoduchšie plynúť. Žena to robí automaticky, keď má vedľa seba chlapa, o ktorého sa môže oprieť v situáciách, ktoré sama nezvláda.

Muži sú oproti ženám fakticky „hendikepovaní“ v tom, že medzi rečovým a emočným centrom v mozgu majú jedno jediné vlákno. Ženy majú mnoho nervových vlákien, preto sú emotívnejšie a rady hovoria o svojich pocitoch. A celkovo žena v priemere povie cez deň 4-krát viac slov ako muž. Ak by som to mal povedať jednoduchým jazykom, žena má 8-prúdovú diaľnicu a chlap má zarastený lesný chodník. Takže ak sa už muž odhodlá hovoriť o svojich pocitoch, tak mu to ide veľmi ťažko a kostrbato.

Spomeniem typickú situáciu: žena sa opýta muža: „Ako sa ti páčil ten film?“ a mužská odpoveď väčšinou znie „Dobre.“ Prípadne sa žena opýta: „Ako sa cítiš?“ Odpoveď znie: „Dobre“. To väčšinou žene nestačí. Potom sa dostáva k slovu ona a už to ide. Ona sa omnoho ľahšie rozhovorí. A je to úplne v poriadku, je potrebné to rešpektovať.

Čiže ak chcú byť partneri spolu šťastní, ich vzťah musí byť založený na rešpektovaní a akceptovaní toho druhého. Na základe spoznania svojho partnera sa rozhodnem, či ho dokážem akceptovať alebo nie.

V dnešnej spoločnosti je celá naša výchova v duchu UNISEXU. Proste nerešpektujeme rozdiely. Aj v školách, aj v rodinách máme rovnaké požiadavky na chlapcov aj dievčatá.

Myslíme si, že rovnako myslíme, cítime, máme rovnaký rebríček hodnôt atď.

Ale nie je to tak. Treba prijať, že sme rozdielni.

Jeden zo základných problémov pri vytváraní fungujúceho vzťahu je neochota prijať rozdielnosť mužov a žien, naučiť sa milovať toho druhého, aj keď je iný. Ale aj prijať to, že netreba toho druhého meniť na svoj obraz.

Ďalším problémom je to, že vnášame do vzťahov súťaživosť. Začína sa to opäť v rodinách a na školách.

Jožko má jednotku z matematiky, a ty máš trojku.“

Sestra má upratanú izbu, a ty tam máš bordel.“

Najlepší žiak v triede je…“

Najlepší zamestnanec mesiaca je…“

Škola, športy, zamestnanie a celkovo dnešná spoločnosť je postavená na výkonnosti a súťaživosti. Ak neskončíme v našej spoločnosti s neustálou súťaživosťou aj pri budovaní si vzťahov, postupne sa vyhubíme.

Súťaživosť vo vzťahu medzi mužom a ženou je nezmyselná. Sme odlišné bytosti, teda kategórie odlišných pohlaví, pričom každá z nich má iné predispozície. Takže sa môžeme krásne doplňovať a vtedy to funguje. Je nezmyselné, keď sa žena snaží vo všetkom vyrovnať mužovi, ako to je moderné v dnešnej dobe.

Napríklad si vezme príklepovú vŕtačku a navŕta dieru do steny.

Skvelé toto bol úvod do témy polarity a rozdielov medzi mužom a ženou. V nasledujúcich dieloch budem v tejto téme pokračovať.

To o čom si teraz počul je zároveň prvá kapitola z pripravovanej knihy pod názvom Ako ju pochopiť. Túto knihu pripravujem už viac ako 2 roky a ak sa všetko podarí podľa plánu do konca roka by sa mala konečne narodiť.

Kniha bude určená primárne pre mužov a mojim cieľom je ukázať mužom iný pohľad na ženy a partnerské vzťahy tak, aby po aplikovaní týchto princípov obaja partneri zažívali viac lásky, porozumenia, milovali sa častejšie a žili šťastnejší a radostnejší život. V knihe nájdeš množstvo aha momentov, a bežných situácií z každodenného života, ktoré ti otvoria oči. Získaš konkrétne nástroje ako posilniť svoj mužský princíp a zároveň rozvinúť svoj ženský princíp. Toto ti nesmierne pomôže zlepšiť partnerské vzťahy a chápanie žien.

Takže naozaj sa máš na čo tešiť.

Takmer som zabudol na tohto týždňový výzvu. Chcem aby si pre nasledovný týždeň dal jasný zámer, že pri komunikácii s akoukoľvek ženou budeš viac pozorný a aplikuješ princíp aktívneho počúvania.

Aktívne počúvanie znamená, že akonáhle dostaneš nutkanie dávať rady, riešenia, postupy a návody, presne vtedy zastavíš. A namiesto toho rozvinieš konverzáciu tak aby ti daná osoba povedala viac.

Napríklad vetami typu:

  • Hmmm, zaujímavé, povedz mi o tom viac…
  • Ako si to presne myslela…
  • Prezraď mi o tom viac…
  • Počúvam ťa…
  • Atď.

Samozrejme tak aby to sedelo do daného kontextu. Prípadne môžeš vyskúšať to, že sa jej opýtaš či chce iba vypočuť alebo potrebuje tvoj názor a a radu. Možno budeš prekvapený ako často, žena potrebuje len vypočuť.

Primárne je tento postup vhodný do partnerstva, ale samozrejme môžeš to vyskúšať s kolegyňou na obede, s kamarátkami, s rodinou atď.

Proste iba počúvaš, vnímaš danú osobu, pozeráš sa jej do očí, si duchom prítomný a nesnažíš sa dávať hneď rady a návody.

Dobre, to je výzva na tento týždeň.

No a ak sa chceš v téme polarity ísť viac do hĺbky pozri si aj webinár zdarma na mojom webe novymuz.sk kde idem v tejto téme viac do hĺbky

V tomto webinári sa dozvieš 3 tajomstvá ako lepšie chápať ženy a stať sa zrelým mužom, sú tam nesmierne hodnotné informácie, a taktiež jedno prekvapenie, teda odmena. Máš možnosť získať darček v hodnote 147 EUR a to je môj prémiový online kurz Tajomstvo šťastného vzťahu. Takže určite sa toto vysielanie oplatí pozrieť.

Skvelé ďakujem, že si si vypočul dnešné vysielanie. Počujeme sa opäť o týždeň.

Maj sa pekne pozdravujem ťa.

Komentáre

Stanislav Licko
Stanislav Licko

Spisovateľ, vztahový poradca, zakladateľ projektu novymuz.sk. Autor kníh Ako ju pochopiť a Nový muž. Partner, otec a muž s otvoreným srdcom, ktorý inšpiruje ostatných k lepšiemu a radostnejšiemu životu.